Do Katowic prace turniejowe nadesłało dziewięć drużyn z następujących szkół:
- V Liceum Ogólnokształcące im. Jana Heweliusza w Legnicy
- V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
- I Liceum Ogólnokształcące im Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu
- Grupa Twórcza Quark pracowni fizyki Pałacu Młodzieży w Katowicach

Do półfinałowych zawodów turniejowych, które odbędą się 10 marca w Pałacu Młodzieży w Katowicach, zostały dopuszczone drużyny reprezentujące:

Do Warszawy prace turniejowe nadesłało sześć drużyn z następujących szkół:
- VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
- Społeczne Gimnazjum nr 1 STO im. Mikołaja Reja w Słupsku
- XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie
- I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
- Liceum Ogólnokształcące nr 1 we Wrocławiu (dwie drużyny)

Do pólfinałowych zawodów turniejowych, które odbędą się 12 marca w Instytucie Fizyki PAN w Warszawie, zostały dopuszczone drużyny reprezentujące:

Wyniki - zawody półfinałowe

Katowice, Pałac Młodzieży, 10 marca 2011 r.
Kolejność drużyn według zajętych miejsc:

I potyczka II potyczka Suma pkt.
1. Grupa Twórcza Quark, Pałac Młodzieży w Katowicach 48,6 46,1 94,6
2. V LO w Bielsku Białej 42,1 40,4 82,6
3. I LO im. Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu 39,8 35,8 75,6
4. II LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Kwidzynie 36,9 ----- (36,9)

Do zawodów finałowych zakwalifikowano drużyny:
Grupy Twórczej Quark,
V LO w Bielsku Białej

Warszawa, Instytut Fizyki PAN, 12 marca 2011 r.

1. XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie          52,1 48,7 100,8
2. I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku 43,8 35,6 79,4
3. VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 42,0 34,7 76,7
4. LO nr 1 we Wrocławiu, drużyna I 39,5 35,9 75,4
5. LO nr 1 we Wrocławiu, drużyna II 33,2 ---- (33,2)

XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie,
I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku

Przedmiotem zawodów finałowych, które odbędą się 28 maja w Instytucie Fizyki PAN, będą zadania o numerach: 1, 2, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15.

Zdjęcia

Wyniki - zawody finałowe

Warszawa, Instytut Fizyki PAN, 28 maja 2011 r.

1. XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie 54,0 55,7 109,7
2. Grupa Twórcza Quark, Pałac Młodzieży w Katowicach     47,1 51,6 98,7
3. V LO w Bielsku Białej 35,3 46,8 82,1
4. I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku 33,9 41,3 75,2

Skład drużyn

XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
Łukasz Gładczuk (kapitan), Ryszard Błogowski, Grzegorz Fabiański, Maciej Malinowski, Stanisław Świdwiński, Wojciech Rządkowski (zaw. rez.),
opiekunowie: mgr Stanisław Lipiński, mgr Michał Oszmaniec

Grupa Twórcza "Quark", Pałac Młodzieży w Katowicach
Eliza Basińska (kapitan), Olivia Cyran, Tomasz Kumor, Paweł Promny, Tomasz Tokarski, Piotr Urbańczyk (zaw. rez.),
opiekun: mgr Urszula Woźnikowska-Bezak

V LO w Bielsku-Białej
Sebastian Dawid (kapitan), Damian Kołaczek, Rafał Kozik, Ignacy Mizia, Jakub Porębski,
opiekun: mgr Ewa Gajda

Paweł Jaworski (kapitan), Mateusz Gańczak, Igor Kobus, Arkadiusz Łukasiak, Przemysław Urbański, Katarzyna Bączkowska (zaw. rez.),
opiekun: mgr Mariusz Sobczak

Zdjęcia

Wyniki - Turniej Międzynarodowy

XXIV Międzynarodowy Turniej Młodych Fizyków odbył się w Teheranie (Iran) w dniach 22 - 29 lipca 2011 r. Polskę reprezentowała w nim drużyna XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie w składzie: Łukasz Gładczuk (kapitan), Ryszard Błogowski, Grzegorz Fabiański, Maciej Malinowski, Stanisław Świdwiński. Drużynie towarzyszyli mgr Michał Oszmaniec - opiekun drużyny oraz dr Andrzej Nadolny - juror, a zarazem członek Międzynarodowego Komitetu Organizacyjnego MTMF.
W Turnieju uczestniczyło 21 drużyn narodowych. Do finału zakwalifikowały się drużyny Korei Płd., Austrii oraz Niemiec. Wszystkie one zostały udekorowane złotymi medalami (pierwsze miejsce). Drużyna Korei okazała się najlepsza w finale i tym samym uzyskała także puchar zwycięzcy. Drużyny reprezentujące Chińskie Tajpej (Tajwan), Iran, Słowację, Singapur i Białoruś zostały nagrodzone srebrnymi medalami (drugie miejsce). Polska drużyna zdobyła brązowe medale (trzecie miejsce) obok drużyn Szwecji i Chorwacji. Pozostałe drużyny reprezentowały następujące kraje (kolejność według uzyskanej punktacji): Gruzja, Czechy, Bułgaria, Brazylia, Szwajcaria, Chiny, Rosja, Tajlandia, Kenia, Ukraina.
Obszerniejsze informacje o Międzynarodowym Turnieju Młodych Fizyków (IYPT 2011) są dostępne na stronie http://www.iypt.ir.