Turniej Młodych Fizyków

Wyniki TMF2020

Etap  I -  korespondencyjny

Do I etapu Turnieju Młodych Fizyków prace przesłało 11 drużyn.
Prace zostały ocenione przez dwuosobowe zespoły recenzentów, pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego
oraz Instytutu Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Drużyny uzyskały następujacą liczbę punktów:

Godło Drużyna  Punkty   Miejsce 
Fenix  Klub Naukowy Fenix w Warszawie 151 1
Varanus7  VII Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Poznaniu 122 2
barbakan  Klub Amatorów Odkrywców Nauki KAON w Bieczu 99 3
POLA2020  Akademickie Liceum Ogólnokształcące PWr we Wrocławiu 89 4
DankMatter  XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie 86 5
SOLARIS  V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie 85 6
LZK2020  I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku 65 7
KNF  IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu      58 8
Wojownicy  I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku 57 9
Nikiel  VIII Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Gdańsku 52 10
Wolfram  Liceum Ogólnokształcące nr IX im. J. Słowackiego we Wrocławiu 20 11


Do półfinałowych zawodów turniejowych, które odbędą się 29 lutego 2020 roku w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie zostały zakwalifikowane następujące drużyny:

- DankMatter -  XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie,
- LZK2020     -  I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku,
- KNF            -  IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu, 
- Fenix          -  Klub Naukowy Fenix w Warszawie,

oraz do półfinałowych zawodów turniejowych, które odbędą się 07 marca 2020 roku w Instytucie Dydaktyki Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu zostały zakwalifikowane następujące drużyny:

- Varanus7    - VII Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Poznaniu,
- barbakan    - Klub Amatorów Odkrywców Nauki KAON w Bieczu,
- POLA2020  - Akademickie Liceum Ogólnokształcące PWr we Wrocławiu,
- SOLARIS    - V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

 

Wyniki TMF 2020 - półfinał

Klasyfikacja drużyn w zawadach półfinałowych, rozegranych 29 marca w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie

Godło Drużyna  Potyczka  Suma 
punktów
KNF  Klub Naukowy Fizyków w Toruniu 46.1  41.9 88.0
Fenix  Klub Naukowy Fenix w Warszawie 41.6 43.3 84.9
DankMatter  XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie 38.4 41.7 80.1
LZK2020  I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku 33.8 35.1 68.9

 

Klasyfikacja drużyn w zawadach półfinałowych, rozegranych 7 marca w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Godło Drużyna  Potyczka  Suma 
punktów
SOLARIS  V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie 43.7 40.0 83.7
POLA2020  Akademickie Liceum Ogólnokształcące PWr we Wrocławiu 41.0 39.9 80.9
Varanus7  VII Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Poznaniu 41.3 37.3 78.5
barbakan  Klub Amatorów Odkrywców Nauki KAON w Bieczu 26.8 30.7 57.5

 

Do finałowych zawodów turniejowych, które odbędą się na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie zostały zakwalifikowane następujące drużyny (TERMIN ZAWODOW JEST UZGADNIANY):

- Klub Naukowy Fizyków w Toruniu, 
- Klub Naukowy Fenix w Warszawie,
- V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie,
- Akademickie Liceum Ogólnokształcące PWr we Wrocławiu.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2014